Město Slavkov u Brna leží necelých 20 km východně od Brna. Najdete zde velmi dobrou občanskou vybavenost. Školy, školky, lidovou školu umění, polikliniku, lázeňský dům, pobočky, několika bank i pojišťoven, finanční úřad, úřad z rozšířenou působností, řadu obchodů a restaurací, ale i výbornou dopravní návaznost a dostupnost do Brna i Vyškova. Proto se stále častěji Slavkov stává vyhledávaným místem pro komfortní bydlení s dostatkem soukromí a klidu v blízkosti Brna.

Slavkov u Brna zaujme také širokou nabídkou sportovního a rekreačního vyžití. Navštívit můžete např. koupaliště, areál golfového hřiště, tenisové kurty, fotbalový stadion, s atletickým oválem. Milovníci kol si zamilují zdejší hustou síť cyklotras a naučných stezek s propojením do krásné oblasti Ždánského lesa a okolí.

Rezidence LITAVA se nachází v jihovýchodní části Slavkova. Na severní straně Rezidence LITAVA sousedí s klidnou obytnou zástavbou, na západní straně s pozemky Slavkovského pivovaru. Jižní strana je situována k Slavkovskému rybníku a řece Litavě, jejíž okolí vybízí k rodinným procházkám, ale i k procházkám s domácími mazlíčky.

Město Slavkov u Brna vyniká svým kouzlem (barokní zámek s nádhernou rozlehlou zahradou a expozicí Napoleon – Austerlitz), ve které se harmonicky doplňuje historie s moderním životním stylem. Díky tomu byl Slavkov v soutěži vyhodnocen pro rok 2020 jako třetí nejlepší místo pro život v České republice.

Je velmi pozitivní, že v posledních obdobích město Slavkov u Brna výrazně a viditelně investuje do obnovy, oprav a rozvoje občanské vybavenosti, včetně veřejné infrastruktury.